3-10 kwietnia 2017: XVII Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi

1825 kwietnia 2016: XVI Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi

XVI_Festiwal_2016
Imprezy XVI Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki

Festiwalowi towarzyszyła wystawa prac XI Konkursu Fotograficznego organizowanego przez Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego Fotografujemy zjawiska fizyczne i przemiany chemiczne w Łodzi, prezentowana w budynku Wydziału. Fragment warsztatów prowadzonych a Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej został przedstawiony w Łódzkich Wiadomościach Dnia w dniu 20.04.2016 r. (początek: 13’55”).

20-27 kwietnia 2015: XV Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi

"/

Również w 2015 r. Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ aktywnie włączył się we współtworzenie programu Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi. Podczas kolejnej edycji na naszym Wydziale w dniu 22.04.2015 r. (środa) odbyło się szereg interesujących imprez. Zachęcamy do zapoznania się z ich harmonogramem i szczegółowym opisem.

Plakat promujący wydarzenia festiwalowe na WFiIS UŁ

7-14 kwietnia 2014: XIV Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi

informatyka fizyka łódź Uniwersytet

W dniu 9 kwietnia 2014 r. na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ odbyło się kilka imprez, zorganizowanych w ramach XIV Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki. W sobotę i niedzielę, 12 i 13 kwietnia 2014 r. miał natomiast miejsce Piknik Naukowy w Manufakturze. Ogółem w ramach 14. edycji festiwalu Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ przygotował: 5 wykładów otwartych, zaprezentowanych przez pracowników naukowych, pokazy, przybliżające fizykę na poziomie szkoły gimnazjalnej lub ponadgimnazjalnej, zwiedzanie pracowni, w tym tych specjalnie przygotowanych dla uczniów klas ponadgimnazjalnych oraz finał konkursu Fizyka da się lubić. Szczegółowy program wydarzeń związanych z festiwalem, odbywających się na WFiIS UŁ można odnaleźć TUTAJ.

15-22 kwietnia 2013: XIII Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi

Festiwal Łódź fizyka informatyka

XIII Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi odbywał się w dniach 15-22 kwietnia 2013 r. Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ tradycyjnie aktywnie uczestniczył w tym przedsięwzięciu, organizując szereg imprez. 17 kwietnia miał miejsce dzień uniwersytecki. Na WFiIS zorganizowano m.in.: 5 wykładów otwartych, warsztaty dla młodzieży, rozstrzygnięcie konkursu PTF, prezentację 4 pracowni oraz pokazy z kamerą termowizyjną.

Plan imprez
Ulotka informacyjna

W dniach 20-21 kwietnia Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ brał udział w Pikniku Naukowym, odbywającym się na dziedzińcu centralnym Manufaktury. Zorganizowano 3 stoiska, pokazy z fizyki i informatyki oraz prezentację makiety elektrowni jądrowej. Makietę udostępniło przedstawicielstwo polskie firmy AREVA – producenta elektrowni jądrowych.

Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ - Gangnam Sttyle

Gangnam Style – Robot Dance na Pikniku Naukowym w Manufakturze
(20-21 kwietnia 2013 r., na stoisku Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ)

10-18 kwietnia 2011: XI Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi