Robotyka dla uczniów: warsztaty RoboCAMP
29 stycznia – 2 lutego 2018  i 5 – 9 lutego 2018


W czasie ferii zimowych
2018 zapraszamy dzieci na półkolonie / warsztaty RoboCAMP na Uniwersytecie Łódzkim, z programowaniem i robotami LEGO

 RoboCAMP to pięciodniowe, kreatywne zajęcia z programowania i budowy modeli robotów. Organizatorem warsztatów jest Akcelerator Fundacja Uniwersytetu Łódzkiego w każde wakacje i ferie od 2011 r.

Zapraszamy dzieci w wieku 6-8 oraz 9-14 lat. Podczas ferii zimowych 2018 r.  półkolonie RoboCAMP będą w Łodzi, przy ul. Pomorskiej 149/153 na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ.

 


W ferie 2018
proponujemy CZTERY TEMATY, w tym DWA NOWE:

W pierwszym tygodniu ferii

Zapraszamy dzieci (6-8 i 9-14 lat) na warsztaty StarCAMP – Roboty LEGO w kosmosiebardzo lubiane warsztaty!

W drugim tygodniu ferii proponujemy DWA NOWE tematy:

– Młodsze  dzieci (6-8 lat) na warsztatach Aqua Artists WeDo – Odkrywamy wodę, będą prowadzić kolorowe eksperymenty i budować roboty, łącząc rozum i serce młodych naukowców i artystów.

– A na warsztatach Art CAMP – Roboty i sztuka, dzieci (9-14 lat) będą mogły połączyć programowanie i budowanie robotów ze sztuką – plastyką i muzyką.

Dzieci młodsze pracują z zestawami klocków LEGO WeDo, dzieci starsze – z zestawami LEGO Mindstorms EV3.

Zachęcamy do zapoznania się z PROGRAMEM – OPISEM  zajęć.

Zapewniamy świetną zabawę dla dzieci w atmosferze nauki i kreatywnego myślenia oraz programowania i budowania robotów, pod opieką profesjonalnych i doświadczonych  instruktorów Zajęcia RoboCAMP otrzymały tytuł „Miejsce Odkrywania Talentów” przyznawany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

RoboCAMP to program stworzony z myślą o skutecznym uczeniu dzieci przedmiotów ścisłych, w tym robotyki, matematyki i fizyki, również inżynierii, astronomii oraz rozniecania w nich pasji do nauki. Zajęcia są tematyczne, na każdym kursie dzieci poznają również zagadnienia z różnych dziedzin nauki i otaczającego nas świata.

 

Ferie 2018 RoboCAMP na Uniwersytecie Łódzkim to:

 • Opieka nad dziećmi w godz. 7:00-18:00 – półkolonie, zarejestrowane w bazie MEN/Kuratorium
 • 35 godzin zajęć dydaktycznych RoboCAMP z robotyki oraz programowania w godz. 9:00-16:00 od poniedziałku do piątku
 • Wyżywienie – 3 posiłki dziennie oraz napoje, w tym drugie śniadanie, obiad, podwieczorek
 • Praca w 2-3 osobowych zespołach, maks. 5 dzieci w grupie
 • Nowoczesne pomoce naukowe, komputery, zestawy LEGO Mindstorms EV3 i WeDo
 • Wykwalifikowana kadra – doświadczeni lektorzy i opiekunowie
 • Podczas 5 dni zajęć dzieci budują 5-10 modeli robotów, w tym według własnego pomysłu
 • Dyplom na zakończenie

 

INFORMACJA oraz ZGŁOSZENIE na ciat.uni.lodz.pl oraz u organizatora RoboCAMP na UŁ: Akcelerator Fundacja Uniwersytetu Łódzkiego – tel. 508 390 708  tel. 42 635 49 84 email ciat@uni.lodz.pl Ewa Postolska

OPŁATA obejmuje udział  w zajęciach, opiekę oraz wyżywienie i wynosi 740 zł. Rabat 50 zł za udział drugiego dziecka z rodzeństwa biorącego udział w RoboCAMP na UŁ. Opłata obejmuje udział w RoboCAMP – 35 godzin zajęć – warsztatów RoboCAMP w godz. 9-16.00 oraz opiekę – gry i zabawy w świetlicy w godz. 7-9.00 i 16-18.00, 3 posiłki (drugie śniadanie, obiad, podwieczorek), ubezpieczenie NNW.

ZAPISY: Należy przesłać ZGŁOSZENIE – formularz emailem na ciat@uni.lodz.pl oraz przelewem opłatę. Po otrzymaniu Zgłoszenia, zwrotnie potwierdzamy emailem udział dziecka.

Serdecznie zapraszamy!

Akcelerator Fundacja Uniwersytetu Łódzkiego
www.ciat.uni.lodz.pl
90-232 Łódź, ul. Kopcińskiego 16/18

 

kreska_733

Uczniów szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów zapraszamy do korzystania z oferty zajęć przygotowanej przez nasz Wydział:

 • prowadzimy regularne zajęcia z fizyki – lekcje pod patronatem,
 • organizujemy w siedzibie naszego Wydziału wykłady otwarte (wykłady dla uczniów wznowiliśmy  po przerwie spowodowanej modernizacją budynku),
 • prowadzimy wykłady i pokazy na Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki, Pikniku Naukowym w Manufakturze oraz na Pikniku Uniwersytetu Łódzkiego,
 • uczestniczymy w organizacji Olimpiady Fizycznej i innych konkursów z fizyki,
 • uczniowie Salezjańskiego Liceum im. Ks. Bosko w Łodzi biorą udział w  zajęciach praktycznych w pracowniach Wydziału.

Współpraca ze szkołami obejmuje również zajęcia z fizyki i z informatyki nie mające ustalonego harmonogramu: wykłady, warsztaty, pokazy, zwiedzanie pracowni.
Pomagamy uczestnikom Studiów podyplomowych dla nauczycieli fizyki w zakresie doskonalenia działalności pozalekcyjnej rozwinąć i uatrakcyjnić pracę kół fizycznych w szkołach, a uwieńczeniem rocznej działalności kół jest Festiwal Szkolnych Kół Fizycznych gimnazjów województwa łódzkiego.

Przekonajcie się sami, że nauki ścisłe też mogą być atrakcyjne!

Pracownia pokazowa dla uczniów

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów gimnazjów i liceów wraz z opiekunami, do odwiedzenia nowej (uruchomionej w tym roku) Pracowni Pokazowej dla Uczniów, gdzie przygotowano ciekawe i przystępne doświadczenia fizyczne dotyczące trzech rodzajów promieniowania jądrowego – alfa, beta i gamma. Zainteresowani będą mogli także wcielić się w rolę operatora elektrowni jądrowej na symulatorze komputerowym, oraz zobaczą krótki film obrazujący budowę nowego bloku elektrowni jądrowej we Francji.
Chcemy zachęcić Was do pogłębiania wiedzy na temat energetyki jądrowej, abyście sami mogli ocenić wszystkie za i przeciw budowie pierwszej polskiej elektrowni jądrowej.
Nauczycieli zainteresowanych wizytą prosimy o skontaktowanie się z prof. Andrzejem Korejwo:
akorejwo@wfis.uni.lodz.pl
tel. 42 635-56-38.

 

Proponujemy także:

Festiwale Szkolnych Kół Fizycznych
organizowane na Wydziale we współpracy z uczniami i nauczycielami z gimnazjów i ze szkół ponadgimnazjalnych.

Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ regularnie bierze również udział w wielu inicjatywach o charakterze popularnonaukowym, adresowanych m.in. do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Informacje o wybranych wydarzeniach, mających miejsce w ubiegłych latach, znajdują się w Archiwum imprez.