Lista imprez Festiwalu

kreska_733

„W czasie i przestrzeni”

 

Na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ rozpoczęły się 20 lutego zajęcia w ramach programu Uniwersytetu Młodego Odkrywcy, finansowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Celem projektu jest umożliwienie uczniom gimnazjów z Łodzi i woj. łódzkiego uczestnictwa w odpowiednio zaplanowanym  cyklu zajęć, które mają wciągnąć młodzież w intelektualną i emocjonalną przygodę z fizyką i naukowcami. Zajęcia organizowane są na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ oraz w ciekawych miejscach poza Uczelnią: Aeroklubie i modelarni na lotnisku, Muzeum Kolei Wąskotorowej w Rogowie, Planetarium i Centrum Nauki EC1.

Zapraszamy do udziału wszystkich Młodych Odkrywców – może kiedyś spotkamy się na studiach na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej!

Więcej o projekcie, zasady rekrutacji i uczestnictwa:  http://umowfis.blogspot.com

LOGO1MNSW z księgi 2

 

kreska_733

 

XVI Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki  w Łodzi

Fragment warsztatów prowadzonych a Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej został przedstawiony w Łódzkich Wiadomościach Dnia TVP3 w dniu 20.04.2016 r. (początek: 13’55”).

kreska_733


Targi Pracy i Edukacji w Piotrkowie: byliśmy tam!

Zobacz materiał TV Piotrków: Informacje Piotrkowskie  z 22.04.2016 r. (3’10″–4’40”).

kreska_733

Uczniów szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów zapraszamy do korzystania z oferty zajęć przygotowanej przez nasz Wydział:

  • prowadzimy regularne zajęcia z fizyki – lekcje pod patronatem,
  • organizujemy w siedzibie naszego Wydziału wykłady otwarte (wykłady dla uczniów wznowiliśmy  po przerwie spowodowanej modernizacją budynku),
  • prowadzimy wykłady i pokazy na Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki, Pikniku Naukowym w Manufakturze oraz na Pikniku Uniwersytetu Łódzkiego,
  • uczestniczymy w organizacji Olimpiady Fizycznej i innych konkursów z fizyki,
  • uczniowie Salezjańskiego Liceum im. Ks. Bosko w Łodzi biorą udział w  zajęciach praktycznych w pracowniach Wydziału.

Współpraca ze szkołami obejmuje również zajęcia z fizyki i z informatyki nie mające ustalonego harmonogramu: wykłady, warsztaty, pokazy, zwiedzanie pracowni.
Pomagamy uczestnikom Studiów podyplomowych dla nauczycieli fizyki w zakresie doskonalenia działalności pozalekcyjnej rozwinąć i uatrakcyjnić pracę kół fizycznych w szkołach, a uwieńczeniem rocznej działalności kół jest Festiwal Szkolnych Kół Fizycznych gimnazjów województwa łódzkiego.

Przekonajcie się sami, że nauki ścisłe też mogą być atrakcyjne!

Pracownia pokazowa dla uczniów

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów gimnazjów i liceów wraz z opiekunami, do odwiedzenia nowej (uruchomionej w tym roku) Pracowni Pokazowej dla Uczniów, gdzie przygotowano ciekawe i przystępne doświadczenia fizyczne dotyczące trzech rodzajów promieniowania jądrowego – alfa, beta i gamma. Zainteresowani będą mogli także wcielić się w rolę operatora elektrowni jądrowej na symulatorze komputerowym, oraz zobaczą krótki film obrazujący budowę nowego bloku elektrowni jądrowej we Francji.
Chcemy zachęcić Was do pogłębiania wiedzy na temat energetyki jądrowej, abyście sami mogli ocenić wszystkie za i przeciw budowie pierwszej polskiej elektrowni jądrowej.
Nauczycieli zainteresowanych wizytą prosimy o skontaktowanie się z prof. Andrzejem Korejwo:
akorejwo@wfis.uni.lodz.pl
tel. 42 635-56-38.

 

Proponujemy także:

Festiwale Szkolnych Kół Fizycznych
organizowane na Wydziale we współpracy z uczniami i nauczycielami z gimnazjów i ze szkół ponadgimnazjalnych.

Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ regularnie bierze również udział w wielu inicjatywach o charakterze popularnonaukowym, adresowanych m.in. do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Informacje o wybranych wydarzeniach, mających miejsce w ubiegłych latach, znajdują się w Archiwum imprez.