kreska_733

Uczniów szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów zapraszamy do korzystania z oferty zajęć przygotowanej przez nasz Wydział:

  • prowadzimy regularne zajęcia z fizyki – lekcje pod patronatem,
  • organizujemy w siedzibie naszego Wydziału wykłady otwarte (wykłady dla uczniów wznowiliśmy  po przerwie spowodowanej modernizacją budynku),
  • prowadzimy wykłady i pokazy na Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki, Pikniku Naukowym w Manufakturze oraz na Pikniku Uniwersytetu Łódzkiego,
  • uczestniczymy w organizacji Olimpiady Fizycznej i innych konkursów z fizyki,
  • uczniowie Salezjańskiego Liceum im. Ks. Bosko w Łodzi biorą udział w  zajęciach praktycznych w pracowniach Wydziału.

Współpraca ze szkołami obejmuje również zajęcia z fizyki i z informatyki nie mające ustalonego harmonogramu: wykłady, warsztaty, pokazy, zwiedzanie pracowni.
Pomagamy uczestnikom Studiów podyplomowych dla nauczycieli fizyki w zakresie doskonalenia działalności pozalekcyjnej rozwinąć i uatrakcyjnić pracę kół fizycznych w szkołach, a uwieńczeniem rocznej działalności kół jest Festiwal Szkolnych Kół Fizycznych gimnazjów województwa łódzkiego.

Przekonajcie się sami, że nauki ścisłe też mogą być atrakcyjne!

Pracownia pokazowa dla uczniów

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów gimnazjów i liceów wraz z opiekunami, do odwiedzenia nowej (uruchomionej w tym roku) Pracowni Pokazowej dla Uczniów, gdzie przygotowano ciekawe i przystępne doświadczenia fizyczne dotyczące trzech rodzajów promieniowania jądrowego – alfa, beta i gamma. Zainteresowani będą mogli także wcielić się w rolę operatora elektrowni jądrowej na symulatorze komputerowym, oraz zobaczą krótki film obrazujący budowę nowego bloku elektrowni jądrowej we Francji.
Chcemy zachęcić Was do pogłębiania wiedzy na temat energetyki jądrowej, abyście sami mogli ocenić wszystkie za i przeciw budowie pierwszej polskiej elektrowni jądrowej.
Nauczycieli zainteresowanych wizytą prosimy o skontaktowanie się z prof. Andrzejem Korejwo:
akorejwo@wfis.uni.lodz.pl
tel. 42 635-56-38.

 

Proponujemy także:

Festiwale Szkolnych Kół Fizycznych
organizowane na Wydziale we współpracy z uczniami i nauczycielami z gimnazjów i ze szkół ponadgimnazjalnych.

Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ regularnie bierze również udział w wielu inicjatywach o charakterze popularnonaukowym, adresowanych m.in. do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Informacje o wybranych wydarzeniach, mających miejsce w ubiegłych latach, znajdują się w Archiwum imprez.