Wiele osób kupuje swój nowy samochód oczami – podoba im się linia nadwozia, kolor czy choćby kształt reflektorów. Ale specjaliści apelują aby przed podjęciem decyzji o zakupie auta dobrze tę decyzję przemyśleć i – co bardzo ważne –  najpierw je przetestować. Warto umówić się na jazdę próbną aby sprawdzić zawczasu, czy dokonujemy trafnego wyboru.

Wiele osób podejmując decyzję o wyborze kierunku studiów kieruje się np. rodzinną tradycją, zasłyszanymi opiniami lub nawet dokonuje wyboru przypadkiem. A to przecież jedna z ważniejszych w życiu decyzji. Zależy od niej wiele lat studiowania a także całe życie zawodowe, kariera. Czemu więc przed wyborem kierunku studiów nie przekonać się, że dokonujemy trafnego wyboru?


Poznaj zatem swoje przyszłe Studia (oraz Wydział)

i umów się na Jazdę próbną na Fizyce.

Kolejna edycja już niebawem…


Podczas kilkudniowego spotkania sprawdzisz i przekonasz się, że warto studiować Fizykę na Uniwersytecie Łódzkim. Osoby, które już zarejestrowały się w systemie rekrutacyjnym UŁ przekonają się, że Fizyka na UŁ to dobry wybór. Tym, którzy jeszcze nie podjęli decyzji o wyborze kierunku albo nawet uczelni, spróbujemy przedstawić argumenty potwierdzające, że warto studiować właśnie Fizykę na UŁ. Niech na tej podstawie sami dokonają mądrego wyboru.


Chcesz studiować fizykę na Uniwersytecie Łódzkim? Zapraszamy Cię oraz Twoich przyjaciół na nasz wydział, na 

 Jazdę próbną na Fizyce 


Jazda próbna na Fizyce, to trzydniowe spotkanie kandydatów na studentów Fizyki. Spotkanie ma pozwolić uczestnikom – kandydatom na poznanie władz wydziału, wykładowców, pań z dziekanatu, innych studentów. To niepowtarzalna okazja na zawarcie tych szczególnych znajomości oraz na poznanie swoich przyszłych przyjaciół, którzy także wybrali Fizykę na Uniwersytecie Łódzkim jako swój wymarzony kierunek.

Pracownicy wydziału przygotowali spotkania, dyskusje, zwiedzanie Wydziału, udział w ciekawych zajęciach eksperymentalnych (np. przy użyciu mikroskopu elektronowego i innej wyszukanej aparatury badawczej), warsztaty, zajęcia integracyjne. Dowiesz się m.in. czym zajmują się fizycy, na czym polega ich praca, jakie narzędzia wykorzystują, co można robić po studiach na fizyce.


PROGRAM

Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne. Finanse przeznaczyć trzeba jedynie na obiady i ewentualnie noclegi w akademiku (dla osób spoza Łodzi istnieje możliwość zarezerwowania noclegów w akademikach na osiedlu studenckim).


Zachęcamy do udziału w Jeździe próbnej na Fizyce i szybkiego zgłoszenia swojego udziału przesyłając zgłoszenie za pomocą poczty elektronicznej. Liczba kluczyków, to znaczy miejsc na Jazdę próbną na Fizyce jest niestety ograniczona. Dlatego pierwszeństwo przysługuje osobom, które już zarejestrowały się w Systemie Rekrutacji Elektronicznej UŁ  na kierunku Fizyka, oraz wniosły opłatę rekrutacyjną i przypisały ją do kierunku.

PROGRAM

kontakt:
  
jazdaprobna@wfis.uni.lodz.pl

 

Podać należy: imię, nazwisko, numer telefonu kontaktowego, czy jesteś zarejestrowany w systemie Rekrutacyjnym UŁ na kierunek fizyka, czy planujesz korzystać z noclegów (pomagamy wtedy w organizacji miejsc w akademiku).

 

ZAPRASZAMY


 O akcji „Jazda próbna na Fizyce” można było posłuchać 14 czerwca 2016 w audycji Radia Łódź pt.: „Uniwersytet Łódzki na fali„. Na zaproszenie redakcji prof. Andrzej Korejwo (Prodziekan ds. ogólnych i rozwoju Wydziału) oraz dr Paweł Barczyński (współorganizator akcji) odpowiadali na pytania i zapraszali do udziału w „Jeździe próbnej na Fizyce”.


jazda-probna-plakat-fizyka