Studia - Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej


W roku akademickim 2018/2019 Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ zaprasza kandydatów do studiowania na następujących kierunkach:

FIZYKA (studia licencjackie, magisterskie i doktoranckie)
INFORMATYKA (studia inżynierskie i magisterskie)
POPULARYZACJA I NAUCZANIE FIZYKI (studia licencjackie)
NANOTECHNOLOGY (studia licencjackie w języku angielskim).

Informację o kierunkach i specjalnościach oferowanych przez Wydział znajdziesz na naszej stronie pod zakładką Kierunki i specjalności.

 

 Na studiach I i II stopnia kierunków FIZYKA oraz INFORMATYKA istnieje możliwość wyboru trybu studiowania. Szczególną ofertę mamy dla osób posiadających szerokie i dobrze sprecyzowane zainteresowania interdyscyplinarne — planują kształcić się łącząc nauki ścisłe i przyrodnicze. Takim kandydatom proponujemy elitarne MIĘDZYOBSZAROWE INDYWIDUALNE STUDIA MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZE. Tam wybrany kierunek jest kierunkiem wiodącym, a dodatkowo student fizyki czy informatyki do swojego indywidualnego planu dołącza zajęcia prowadzone przez Wydział Biologii i Ochrony Środowiska lub Wydział Nauk Geograficznych.

kreska_733Rejestracja na studia na Uniwersytecie Łódzkim jest prowadzona drogą elektroniczną – przez Internet, w portalu rekrutacyjnym UŁ. Znajdziesz tam pełną informację o kierunkach studiów, zasadach i procedurze rekrutacji, terminach rejestracji, wpłat i składania dokumentów.kreska_733Otwieramy nowe kierunki studiów:
kreska_733

NANOTECHNOLOGY
płatne studia licencjackie w języku angielskim,
prowadzone wspólnie z Wydziałem Chemii UŁ

Short description           Nanotechnology Student Guidebook             Course schedule


POPULARYZACJA I NAUCZANIE FIZYKI

Nowy kierunek studiów licencjackich, realizowany we współpracy
z Centrum Nauki i Techniki „EC1 Łódź Miasto Kultury” w Łodzi.

Opis kierunku

kreska_733Dlaczego warto studiować na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ

  • Mamy bardzo dobrą kadrę i znakomite wyposażenie dydaktyczne. Zapewniamy wysoką jakość kształcenia, co jest potwierdzone przez procedury akredytacyjne:  kierunki studiów prowadzonych na Wydziale – fizyka i informatyka – posiadają akredytację programową Państwowej Komisji Akredytacyjnej, ponadto Wydział otrzymał akredytację instytucjonalną Polskiej Komisji Akredytacyjnej.
  • Nasi absolwenci znacznie łatwiej niż absolwenci większości innych kierunków studiów znajdują zatrudnienie zgodne z wykształceniem.
  • Wielu absolwentów fizyki pracuje w jednostkach opieki medycznej – zwłaszcza tam, gdzie jest stosowane promieniowanie jonizujące (radioterapia, rentgenodiagnostyka, radiologia zabiegowa, medycyna nuklearna).
  • Na wydziale prowadzone są STUDIA INŻYNIERSKIE na kierunku informatyka. Dyplom inżyniera to dodatkowy atut osoby poszukującej pracy!
  • Studenci stacjonarnych studiów inżynierskich mają możliwość otrzymania dyplomów dwóch uczelni: Uniwersytetu Łódzkiego i Centria University of Applied Sciences w Finlandii (Bachelor of Engineering).
  • Wspólnie z Wydziałem Chemii UŁ uruchamiamy nowy kierunek studiów: NANOTECHNOLOGY (studia w języku angielskim).
  • We współpracy z Centrum Nauki i Techniki „EC1 Łódź Miasto Kultury” w Łodzi uruchamiamy jeszcze jeden kierunek studiów: POPULARYZACJA I NAUCZANIE FIZYKI.
  • Na Wydziale działa Rada Biznesu, w której skład wchodzą przedstawiciele firm stosujących nowoczesne technologie; kontakt z przyszłymi pracodawcami absolwentów umożliwia nam dostosowanie programu studiów do potrzeb rynku pracy.
  • W roku 2017 Wydział kolejny raz otrzymał kategorię A w ocenie parametrycznej Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, co wskazuje na wysoką pozycję Wydziału pod względem naukowym. Kategoria wydziału, którego absolwenci aplikują o pracę, ma znaczenie dla pracodawcy!

 

Jeśli poważnie myślisz o swojej przyszłości, podejmij studia na kierunku, który z pozytywnymi wynikami przeszedł procedury oceniające. Wybierz studia u nas: Wydział  ma akredytację Polskiej Komisji Akredytacyjnej i ponownie otrzymał kategorię A w ocenie parametrycznej Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Akredytacja świadczy o wysokiej  jakości kształcenia, zaś kategoria jest wskaźnikiem poziomu naukowego Wydziału.

FIZYKA w Łodzi - Uniwersytet Łódzki

Dla kandydatów

WFiIS wśród najlepszych

Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Łódzkiego zajął 4 miejsce w kolejnej już edycji Rankingu Kierunków Studiów Perspektywy 2018.    Kierunek FIZYKA został uznany jako jeden z najlepszych programów oferowanych przez uczelnie wyższe w Polsce w kategorii „kierunki ścisłe”. Awans Czytaj dalej

Poznaj tajniki studiowania na Uniwersytecie Łódzkim

Drogi Studencie, Jeśli chcesz poznać wszelkie tajniki studiowania na Uniwersytecie Łódzkim, zachęcamy  do skorzystania z kursu online: https://moodle.uni.lodz.pl/course/view.php?id=1416 Kurs zawiera wiedzę o Uniwersytecie Łódzkim w pigułce, dostarcza też ciekawych informacji na temat życia studenckiego (w tym: jak ubiegać się o Czytaj dalej

Opis kierunku — Popularyzacja i nauczanie fizyki

Studia na kierunku Popularyzacja i nauczanie fizyki przygotowują do profesjonalnego realizowania działań zawodowych popularyzatora i nauczyciela fizyki. Absolwenci studiów uzyskują kwalifikacje umożliwiające podejmowanie działalności zawodowej nauczyciela fizyki w szkołach podstawowych oraz działalności popularyzatora nauki w dynamicznie rozwijających się, w Polsce i Czytaj dalej

Popularyzacja i nauczanie fizyki — nowy kierunek na WFiIS

Od roku 2017 Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ zaprasza do podejmowania studiów w ramach nowego kierunku: Popularyzacja i nauczanie fizyki! Jest to nowy, innowacyjny ze względu na treści i sposób realizacji, kierunek o profilu praktycznym. Absolwenci tego kierunku zostają specjalistami w dziedzinie Czytaj dalej