ŁDI — Technologie 5G czyli piąty poziom prędkości             

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy na zbliżające się w listopadzie Łódzkie Dni Informatyki — największą tego typu inicjatywę w Łodzi, której organizatorami są Politechnika Łódzka, Uniwersytet Łódzki oraz ICT Polska Centralna Klaster.

Wydarzenie skierowane jest do pasjonatów informatyki z Łodzi i regionu łódzkiego, którzy będą mogli zapoznać się z najnowszymi trendami w rozwoju nowoczesnych technologii.

ŁDI to ponad 100 wydarzeń, w tym 20 warsztatów prowadzonych przez 60 prelegentów, w których zostaną poruszone zagadnienia związane z najszybciej rozwijającymi się obszarami informatyki tj. internetem rzeczy, cyberbezpieczeństwem, czy też aplikacjami mobilnymi. Studenci planujący karierę w sektorze ICT będą mieć możliwość bezpośrednich rozmów i konsultacji  z pracodawcami podczas giełdy ofert pracy.

W dniu 23 listopada ŁDI organizowane są na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ, do których udziału gorąco Państwa zachęcamy. Gościem specjalnym Łódzkich Dni Informatyki na UŁ będzie nasz absolwent – Marcin Malinowski (Google Central & Eastern Europe), który opowie m.in. o trudnościach i szansach w budowaniu wartości w czasach znaczącego postępu oraz wpływie sztucznej inteligencji (AI i ML) na produkty, transakcje i rynek pracy.

Prowadzone w tym dniu wykłady, warsztaty oraz spotkania zastępują prowadzone zajęcia dydaktyczne i stają się obowiązkowymi zajęciami dla studentów naszego Wydziału. Wymagają one jednak wcześniejszego zarejestrowania poprzez formularz rejestracyjny znajdujący się na stronie ŁDI: www.lodzkiedniinformatyki.pl. Obecność na zajęciach studenci będą potwierdzać także poprzez otrzymywane pieczątki na kuponach.

Serdecznie zapraszamy,

Kolegium Dziekańskie