Łódzkie Dni Informatyki 2019 r.

Pasjonaci informatyki z Łodzi i województwa – uczniowie i studenci oraz praktycy z branży ICT spotkali się 21 listopada na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej. Była, to niepowtarzana okazja do zapoznania się z najnowszymi trendami w rozwoju nowoczesnych technologii. W gronie prelegentów znalazł się m. in. dr Tomasz Stopa z IBM.

Trzecia edycja Łódzkich Dni Informatyki to największa tego typu inicjatywa w Łodzi, której organizatorami są: ICT Polska Centralna Klaster oraz dwie największe łódzkie uczelnie – Uniwersytet Łódzki oraz Politechnika Łódzka.

W tym roku frekwencja była wyjątkowa – odwiedziło nas blisko 1 200 uczestników – studentów, uczniów szkół średnich jak i specjalistów z branży ICT, którzy mieli możliwość wzięcia udziału w serii wykładów, warsztatów i paneli dyskusyjnych prowadzonych przez praktyków z branży IT.

Łódzkie Dni Informatyki na Uniwersytecie Łódzkim zainaugurował wykład otwierający o Komputerach kwantowych dziś i jutro, który wygłosił dr Tomasz Stopa z IBM. Podczas 30 wydarzeń na Wydziale, w tym 18 warsztatów prowadzonych przez wybitnych ekspertów zostały poruszone zagadnienia związane z najszybciej rozwijającymi się obszarami informatyki tj. sztuczną inteligencją, nowinkami technologicznymi wykorzystywanymi w telewizji, czy też aplikacje mobilne. Młodzi adepci informatyki ze szkół średnich z Łodzi i regionu wzięli udział w warsztatach ucząc się m.in. programowania, animacji i tworzenia gier komputerowych. Juniorzy mieli możliwość zaprojektowania własnej gry z wykorzystaniem technologii 3D oraz przenieśli się w świat makrokontrolerów.

Studenci planujący karierę w sektorze ICT wzięli udział w mini targach IT, które dały możliwość indywidualnych rozmów z pracodawcami i konsultacji podczas giełdy ofert pracy. W czasie ŁDI został rozstrzygnięty konkurs na hasło promujące ŁDI, którego laureatami zostali studenci naszego Wydziału. Zwycięzcom gratulujemy!

Link do zdjęć: https://www.flickr.com/photos/promocja_ul/albums/72157711945287202