Studenci z Europy prezenowali aplikacje o Łodzi

Dobiegła końca VI edycja międzynarodowego projektu GGULIVRR@Lodz. Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Łódzkiego w dniach 12-19 września gościł studentów i wykładowców z 7 państw Europy: Belgii, Finlandii, Francji, Irlandii, Portugalii, Słowenii oraz Ukrainy. W ramach projektu odbyły się liczne seminaria i warsztaty, które miały na celu pomóc uczestnikom w stworzeniu prototypów  gier i aplikacji związanych z Łodzią akademicką oraz Łodzią naukową.

Istotą projektu jest przełamanie barier, nie tylko tych językowych, ale również pokazanie studentom pracy w międzynarodowym środowisku. Uczestnicy GGULIVRR@Lodz, to studenci informatyki, filozofii, historii, zarządzania, turyzmu oraz nowych mediów. Studenci zostali podzieleni na 10 międzynarodowych zespołów projektowych, w których znaleźli wspólny język, aby wypracować innowacyjne rozwiązania technologiczne pokazujące Łódź, jako miasto akademickie, dynamicznie rozwijające się oraz atrakcyjne turystycznie.

– Dodatkowo w tym roku, po raz pierwszy, studenci z Francji, Irlandii i Polski przygotowali film przedstawiający wydarzenia związane z projektem GGULIVRR. Efekty ich pracy zostały  zaprezentowane w trakcie uroczystego zakończenia projektu. Materiał pokazuje, jak studenci i mentorzy pracowali nad projektami i spędzali wspólnie czas. – podkreśla dr inż. Zofia Stawska, jeden z organizatorów projektu na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Łódzkiego.

19 września odbyło się uroczyste zakończenie projektu, podczas którego młodzi twórcy gier zaprezentowali  swoje pomysły oraz prototypy gier i aplikacji, które stworzyli dzięki zaangażowaniu mentorów oraz wsparciu specjalistów z sektora IT.

Honorowe patronaty nad projektem objęli m. in.: Rektor Uniwersytetu Łódzkiego – prof. dr hab. Antoni Różalski, Prezydent Miasta Łodzi – Hanna Zdanowska, program Młodzi w Łodzi oraz Marszałek Województwa Łódzkiego – Grzegorz Schreiber. Wydarzenie jest wspierane przez partnerów biznesowych z województwa łódzkiego i nie tylko – ABB, Accenture, 9Bits, Fujitsu i Google. Opiekę medialną nad projektem objęła TVP 3 Oddział Łódź oraz TV TOYA.

Projekt dofinansowany jest ze środków budżetu Miasta Łodzi w ramach konkursu „Łódź naukowa, Łódź akademicka 2019”.

Radio Łódź – wywiady z uczestnikami projektu